Menu

app.jpg

Resultado Categoria Masculino 3000m 9ª Travessia de Palmas

Pos Atleta Equipe Tempo
20 - 24  Masc. - Anchova
1 Edison Luis Ramos Junior Liga² R S    45:23.1
2 Pedro Alves Pereira Guarda Vidas    58:49.5
25 - 29  Masc. - Tainha
1 Leandro Barbosa De Souza Guarda Vidas    48:12.0
2 Marcos Munhoz Reffatti Liga² R S    49:22.5
3 Matheus Medeiros Guarda Vidas    50:08.2
4 Pedro Martins Dusso Porto Alegre    54:54.1
5 Alan Bernardo Alberton Guarda Vidas    59:42.5
6 Josias Pavanati Lopes Guarda Vidas  1:09:14.1
7 Jean Gustavo Schultz Munhoz Newpace  1:14:22.0
30 - 34  Masc. - Parú
1 Vitor Pereira Saraiva Liga² R S    38:59.3
2 Jose Guilherme M Do Couto Liga² R S    41:53.5
3 Lucas Carvalho De Souza Estacao Atletic    45:27.5
4 Ediler Cardoso Gonçalves F3 Assessoria    47:19.3
5 Carlos Hermano G Martins Liga² R S    49:17.2
6 Rafael Szczebowsky Liga² R S    52:11.2
7 Manuel Kaue D Ribeiro Guarda Vidas    55:24.5
8 Juliano Costa Machado Acm Poa    57:23.3
35 - 39  Masc. - Marimbau
1 Josias Pontes Guedes Assoc Cristã De    39:16.1
2 Gabriel Kircher Fragomeni Hammerhead - Ci    42:29.2
3 Leandro Redemske Couto Liga² R S    43:49.2
4 Ricardo Brasil Fuchs Liga² R S    44:56.1
5 Rodrigo Simoes Palma Cabral Natação    47:39.3
6 Marcos Andre San M Machado Itj Travessias    48:22.5
7 Walter Riedel Neto Itj Travessias    49:23.4
8 Cristiano Silva Dilli Liga² R S    49:29.5
9 Roberto Santana De Mello Palhoça    53:01.4
10 Giscar Bez Batti Possenti Guarda Vidas    53:20.4
11 Eduardo Meinel Boehme Blumenau Aguas    53:22.6
40 - 44  Masc. - Namorado
1 Francisco Antonio V Lima Blumenau Aguas    41:22.4
2 Carlos Alexandre Lorga Gustavo Borges    44:10.6
3 Marcos Antonio Da S Candido Las Lunas    45:12.4
4 Rafael Brum Dias Liga² R S    45:22.4
5 Mauricio Soares Gremio Fronteir    45:44.0
6 Gustavo Antonio P Goulart Astel    50:16.2
7 Daniel Seara Schlichting Yw Assessoria E    56:28.2
8 Rodrigo Tittelmaier De Souza Liga² R S    57:38.2
9 Valdinei De Melo Ufsc.    58:54.3
45 - 49  Masc. - Parati
1 Marcelo Biavatti Soares Liga² R S    39:51.4
2 Daniel Juliano Fleck D2 / Projetec T    45:09.5
3 Aires Antonio De Souza Jr Imbituba Traves    46:02.5
4 Sandro Alex L Da Rosa Atribrusque/ Ex    47:00.2
5 Fernando Zen Atribrusque/ Ex    49:26.3
6 Everaldo Batista Atribrusque/ Ex    52:07.0
7 Eduardo Porciuncuca Klein Joinville Nataç    52:40.1
8 Paulo Schibeloske Gustavo Borges    53:39.4
9 Marcos Roberto P Bueno Assoc Cristã De    58:15.6
50 - 54  Masc. - Bonito
1 Nicolau L Serra Elo Academia -    39:46.5
2 Alexandre Bacellar Raupp G A N A Travess    44:28.4
3 Abel Moreira Da Costa Sotalia    49:28.3
4 Joachim Gerecht Fominhas Por Tr    56:43.4
5 Alvaro Westin Itj Travessias  1:01:19.4
55 - 59  Masc. - Badejo
1 Eugenio Antonio Ribas Filho Fominhas Por Tr    50:06.4
2 Raul Alves Buarque Liga² R S    50:18.1
3 Evaldo Belloc Nunes Liga² R S    50:52.2
4 João Carlos C F Liborio Pires G A N A Travess    54:03.2
5 Carlos Gerson Castanho Joinville Nataç    59:41.5
6 Nilson Antunes Ribeiro Assoc Cristã De  1:03:54.5
60 - 64  Masc. - Peixe Espada
1 Mario Coutinho Racer    46:18.2
2 Romerito De Queiroz Lira Tenis Club    59:45.0
3 Augustinho Duarte Garcia A T N - Tubarão  1:07:12.4
65 - 69  Masc. - Sargo
1 Ernesto Ricardo Thoen D2 / Projetec T    52:39.3
2 Douglas De Moraes Garcez Liga² R S    57:50.3
70 - 74  Masc. - Garoupa
1 Sergio Stocker Stillo Natação  1:01:57.5
Pne Master 35+ Masc. - Pampo 2
1 Marcos Aurelio Gonçalves Caça E Tiro Lag    48:44.1
2 Amaro Francisco Da Silva (Fisico) C3 Bonja    51:19.2

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top
Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk click here

Calendário

  • Travessias.com
  • Nacional
  • Internacional
    Arquivo