Menu

app.jpg

Resultado Geral Masculino 1500m - 17ª Bombinhas

Resultado Geral Masculino 1500m - 17ª Bombinhas

Pos   Nome Nro. Faixa Equipe Geral Tempo
1 Victor Harnach Mafra 290 M.15.16 Clube 12 De Ago 1    19:24.2
2 Julio Cesar Leal Marques 197 M.50.54 Liga R S 2    19:33.4
3 Alexandre Kirilos 304 M.45.49 Gustavo Borges 3    19:40.3
4 Vitor Pereira Saraiva 345 M.30.34 Liga R S 4    19:53.5
5 Josias Pontes Guedes 241 M.35.39 Assoc Cristc De 6    20:34.4
6 Leandro Menegaz 39 M.35.39 GPA 7    20:50.2
7 Marco Rodrigo Saber 262 M.40.44 Clube Curitiban 8    20:52.4
8 Sergio F Montenegro Silva Jr 201 M.50.54 Clube Curitiban 9    20:59.5
9 Marcio Luiz Calcagnotto 342 M.30.34 Liga R S 10    21:00.3
10 Bruno Marques 286 M.15.16 Medley - Sco Fr 11    21:03.1
11 Marcio Gobbo Costa 199 M.50.54 Clube Curitiban 12    21:33.1
12 Sergio Romano Nickel 178 M.55.59 Clube Curitiban 13    21:40.1
13 Hugo Carlos D Avila Dodl 183 M.50.54 Clube Maré Alta 14    21:45.3
14 Carlos Leonardo Marinoni 305 M.45.49 Clube Curitiban 15    21:51.5
15 Murilo Fermino 375 M.25.29 Academia Acquaf 16    21:54.1
16 Carlos Alexandre Lorga 270 M.40.44 Gustavo Borges 17    21:57.4
17 Jose Guilherme M Do Couto 340 M.30.34 Liga R S 18    22:01.3
18 Mauricio Soares 273 M.40.44 Gremio Fronteir 19    22:36.0
19 Jose Ricardo Correa Portela 196 M.50.54 Clube Curitiban 21    22:47.4
20 Willian Bolkenhagen 396 M.35.39 Gowyll 22    22:58.5
21 Alexandre Prates Goulart 293 M.45.49 Imbituba Traves 23    23:11.0
22 Giuliano Freitas 389 M.25.29 Estudio Corpo Livre 24    23:15.6
23 Atleta 53 53          23:23.2
24 Rafael Stein 207 M.13.14 Sco Bento Cl De 27    23:24.4
25 Diego Litza 364 M.25.29 Nado Livre 29    23:54.2
26 Lucas Davesac Machado 352 M.11.12 I T J Travessia 30    23:56.3
27 Marcos Andr San M Machado 242 M.35.39 Itj Travessias 32    24:06.5
28 Jean Carlo Mahfuz Herbstrith 240 M.35.39 Academia Sportc 33    24:13.1
29 Guilherme Wolffenbšttel Mariath 220 M.35.39 Acad Polöcia Mi 34    24:16.8
30 Alex Sander Raupp 244 M.40.44 G A N A Travess 35    24:19.5
31 Thomas Ranzi 336 M.30.34 G P A Waker Ene 36    24:36.1
32 Sandro Ribeiro De C Biesemeyer 301 M.45.49 Amaral 37    24:55.2
33 Jose Pacheco Vicente Junior 257 M.40.44 Imbituba Traves 38    24:56.4
34 Murilo Bauer Daitx 167 M.20.24 Sapt - Torres 39    24:59.1
35 Marcos Munhoz Reffatti 380 M.25.29 Liga R S 40    25:04.3
36 Eugenio Antonio Ribas Filho 175 M.55.59 Fominhas Por Tr 42    25:35.4
37 Rafael Da Rosa Holzmann 230 M.35.39 Puc - Pr 43    25:41.6
38 Mauricio Laterça Martins 347 M.PNE36+ F3 Sports 1    26:10.3
39 Valdinei De Melo 266 M.40.44 Ufsc. 45    26:11.2
40 Joco Ricardo De B Pires 320 M.30.34 Cabral Nata€Co 47    26:16.0
41 Hiran Carlos Gallo 253 M.40.44 Studio Corpo Li 49    26:20.0
42 Rodrigo Foresta Wolffenbuttel 335 M.30.34 Assoc Cristc De 50    26:21.0
43 Junior Eckstein 90 M.30.34 Sprint Assessor 52    26:41.0
44 Marcos Antonio Da S Candido 272 M.40.44 Las Lunas 54    26:45.6
45 Everson Nairon Duda 366 M.25.29 Gustavo Borges 56    26:53.3
46 Henrique Steinbach De Marchi 368 M.25.29 Blumenau 57    26:54.3
47 Fabio Dias Vieira 216 M.35.39 2Cs 58    27:12.5
48 Jos Eduardo Braga Filho 321 M.30.34 Studio Corpo Li 59    27:14.4
49 Ricardo Locatelli 232 M.35.39 Liga R S 60    27:16.3
50 Jonsue Trapp Martins 255 M.40.44 Clube Curitiban 61    27:16.4
51 Fabio Potolowsky 250 M.40.44 Bruno Boppre As 62    27:17.6
52 Joachim Gerecht 195 M.50.54 Fominhas Por Tr 63    27:23.2
53 Luciano Kock 297 M.45.49 Sprint Assessor 64    27:27.2
54 Carlos A Menegazzo Araujo 312 M.30.34 F C B Elite 67    27:40.7
55 Daniel Bedinote Da Rocha 245 M.40.44 Sapt - Torres 68    27:41.3
56 Juliano Costa Machado 392 M.30.34 Acm Poa 69    27:42.3
57 Marcelo Oliveira Garcia 165 M.20.24 Sapt - Torres 71    27:46.5
58 Marco AurLio Roncatti 329 M.30.34 Assoc Cristc De 72    27:49.5
59 Carlos Hermano G Martins 313 M.30.34 Liga R S 73    27:52.1
60 Jos Pedro Soares Bulcco Nt 171 M.55.59 Joinville Tenis 75    27:56.1
61 Ricardo De Barros Barretto 191 M.50.54 Forma Academia 76    28:02.5
62 Edison Luis Ramos Junior 160 M.20.24 Liga R S 77    28:09.3
63 Pedro Martins Dusso 381 M.25.29 Porto Alegre 78    28:15.0
64 Raphael Silva R De Oliveira 231 M.35.39 Avulso 79    28:16.6
65 CSar Felipe Bakaus 211 M.35.39 Curitiba 81    28:39.5
66 Fernando Antenor Da Silva 169 M.55.59 G A N A Travess 82    28:41.3
67 Romerito De Queiroz 284 M.60.64 Lira Tenis Club 84    28:48.3
68 Petras Barra Menezes 331 M.30.34 Sprint Assessor 86    28:52.0
69 Andr Moriggi De Souza 309 M.30.34 Curitiba 87    28:53.3
70 Rodrigo Tittelmaier De Souza 275 M.40.44 Liga R S 88    28:53.4
71 Roque Gonzales Dos S Pacheco 282 M.60.64 Coop Academia - 91    29:06.3
72 Fabricio Celso 251 M.40.44 Natacenter 93    29:11.5
73 Ariel Bollmann Da Costa Moreira 379 M.25.29 Bom Jesus/Bonja 94    29:13.1
74 Leandro Domingues 223 M.35.39 Medley - Sco Jo 95    29:16.2
75 Paulo Arthur M Schenk 300 M.45.49 Sprint Assessor 96    29:17.5
76 Danil Silva De Oliveira 181 M.50.54 Cassio Ricci / 97    29:18.2
77 Leandro Cesario 325 M.30.34 Curitiba 98    29:24.1
78 Roberson Alberto Maciel 333 M.30.34 Medley - Sco Fr 99    29:26.5
79 Roger Nei Martins J Prunes 264 M.40.44 Assoc Cristc De 100    29:34.0
80 Gelson Smolski 350 M.17.19 Aguas De Cane 101    29:35.2
81 Gilberto Gutheil L De Almeida 306 M.45.49 Clube Curitiban 102    29:38.0
82 Marcos Alexandre Da Silva 299 M.45.49 Sprint Assessor 103    29:48.2
83 Joco Guilherme Bertoli 319 M.30.34 Jaragua Do Sul 104    29:48.5
84 Humberto Becker Momm 170 M.55.59 Itamirim Clube 105    29:51.5
85 Luciano Sousa Da Costa 298 M.45.49 Scgas - Cia De 107    30:05.0
86 Luis Henrique Hatashita 351 M.17.19 Studio Corpo Li 108    30:07.4
87 Felipe Silvestri 161 M.20.24 Paula Ramos 110    30:15.0
88 Arno Francisco Bauer 395 M.65.69 Liga R S 111    30:18.3
89 Marcio Ricardo Pegoraro 261 M.40.44 Aabb Joa€Aba 114    30:37.0
90 Luös Augusto Santos 358 M.65.69 Arel - Londrina 115    30:37.4
91 Marcos Peil Marques Vaz 186 M.50.54 Assoc Cristc De 117    30:38.8
92 Nildo Antenor De Maria Filho 190 M.50.54 Navegantes 121    30:53.1
93 Leandro Moacir G Pereira 326 M.30.34 The Best Academ 124    30:56.9
94 Marcelo Roberto Fernandes 373 M.25.29 Studio Corpo Li 126    31:01.4
95 Samuel Blanski De Menezes 234 M.35.39 Studio Corpo Li 127    31:03.1
96 Nilson Antunes Ribeiro 177 M.55.59 Assoc Cristc De 129    31:16.0
97 Francisco Marinho De Oliveira 278 M.60.64 Acquarius C M N 130    31:23.5
98 Luiz Edgar Castanheira 260 M.40.44 Joinville 131    31:25.3
99 Cristian Valdenir Cardozo 159 M.20.24 Assoc Cristc De 134    31:49.3
100 Rafael Baptista Gama 394 M.35.39 Trieste 136    31:54.4
101 Charles Feliciano 212 M.35.39 G A N A Travess 138    31:58.3
102 Alexandre Toledo 269 M.40.44 Clube Curitiban 139    32:16.1
103 Mario Fedatto Neto 374 M.25.29 Sogipa 140    32:26.2
104 Leonardo Barros Palmeiro 163 M.20.24 Studio Corpo Li 142    32:41.5
105 Renato Stavis Da Silva 377 M.25.29 Stavis 147    32:55.4
106 Matheus Joco Dos Santos 166 M.20.24 Equipe Baiacu D 148    32:56.0
107 Gabriel Sell Ouriques 316 M.30.34 Florianàpolis - 149    32:56.5
108 Matias Isoppo Guntzel 353 M.11.12 G A N A Travess 151    32:59.2
109 Joao David Lombardi 356 M.65.69 Equipe Baiacu D 152    33:06.5
110 Jucimar Braz De Assis 185 M.50.54 Portal Do Futur 153    33:07.2
111 Lucas Will Nunes 289 M.15.16 Sotalia 155    33:10.3
112 Joaquim Edgar P Junior 296 M.45.49 Studio Corpo Li 156    33:13.2
113 Amaro Francisco Da Silva 348 M.PNE36+ C3 Bonja 2    33:27.1
114 Euclides De Lima Junior 249 M.40.44 Studio Corpo Li 157    33:30.3
115 Guilherme Wolff Colpo 219 M.35.39 Porto Alegre 158    33:34.3
116 Luiz Fernando Meinhardt 198 M.50.54 Santa Cruz Do S 163    33:50.6
117 Erik Duarte Radke 365 M.25.29 Sogipa 165    33:56.1
118 Jovanil Rosa Iano 280 M.60.64 Curitiba 166    33:57.2
119 Mauricio Pastor Dos Santos 189 M.50.54 Studio Corpo Li 170    34:20.2
120 Renato Borba Brum 203 M.ESP Liga R S 1    34:25.9
121 Leonardo Reckziegel De Castro 164 M.20.24 Assoc Cristc De 171    34:28.3
122 Jos Henrique Ferri 322 M.30.34 Studio Corpo Li 173    34:32.9
123 Julio Cesar Jacinto 370 M.25.29 Itj Travessias 176    35:27.5
124 Jackson Jose Ribeiro 254 M.40.44 Sco Jos 182    36:31.3
125 Guilherme Spolavori Dos Santos 217 M.35.39 Assoc Cristc De 183    36:37.4
126 Adilson Arcendino Dos Santos 243 M.40.44 Sprint Assessor 184    36:50.5
127 Evandro Knoener 214 M.35.39 Medley - Sco Fr 185    36:54.3
128 Otµvio Augusto De Carvalho 376 M.25.29 Clube Rio Branc 189    37:53.1
129 Marcos Aurelio Gonçalves 349 M.PNE36+ Lages Sc 3    43:10.2
130 Luiz Carlos Cardoso Da Silva 281 M.60.64 Ws Nata€Co 197    43:29.1
131 Ricardo Robeda 398 M.40.44 Os Marrentos 200    44:24.4
132 Jose Valcir De Souza 346 M.PNE36+ Joinville Nata€ 4    45:06.2
133 Ramon Lopes Ferreira 343 M.30.34 Studio Corpo Li 203    46:09.2
134 Luciano Ruas 372 M.25.29 Studio Corpo Li 204    46:23.4
Last modified onQuarta, 14 Dezembro 2016 01:32

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated. HTML code is not allowed.

back to top
Bookmakers bonuses with gbetting.co.uk click here

Calendário

  • Travessias.com
  • Nacional
  • Internacional
    Arquivo